Nejlevnější krátkodobé půčky

Krátkodobé půčky jsou ideální způsob, jak rychle získat peníze na cokoliv právě potřebujete. Pokud vám chybí peníze před výplatou, nebo si chcete vyrazit na dovolenou a na bankovním účtu nemáte dostatek finančních prostředků, pak řešení mohou být právě krátkodobé půjčky. Vyplatí se ale půčka peněz na krátkou dobu?

Krátkodobé půčky přes kreditní karty

Poměrně snadným řešením krátkodobé půjčky jsou kreditní karty. Ty dneska nabízí (téměř i vnucuje) každá banka nebo společnost, která nabízí nákupy na splátky (třeba i Homecredit). Kreditní karty se hodí na financování krátkodobé spotřeby a běžných výdajů. Musíte si ale dávat velký pozor, protože kreditní karty mají i velká rizika. Tím hlavním je to, že u kreditní karty je jen krátkodobé bezúročné období. Záleží na konkrétním typu karty, ale většinou musíte svůj dluh na kreditní kartě vyrovnat nejpozději do konce měsíce nebo třeba do 30 či 45 dní. Pokud to neuděláte tak se vám krátkodobé půjčky prostřednictvím kreditní karty pěkně prodraží, často jsou účtovány až desítky procent.

Krátkodobé půčky od banky

Poměrně výhodné krátkodobé půčky od banky jsou běžné účty s kontokorentem. Ty se hodí, pokud chcete mít finanční rezervu pro případ neočekávaných výdajů, pak můžete využít možnost na krátkodobé přečerpání běžného účtu do mínusu. Další krátkodobé půjčky pak banky poskytují jako klasické půjčky a úvěry. U těch ale bývá zpravidla minimální doba splácení 12 nebo 24 měsíců, takže se moc nedá mluvit o krátkodobé půjčce.

Přečtěte si také:  Krátkodobé úvěry

Krátkodobé půčky a nákupy na splátky

Díky velké konkurence jsou dnes již nákupy na splátky poměrně výhodné. Zatímco dříve to byly velmi drahé krátkodobé půjčky, dnes již není výjimkou nabídka, že zaplatíte pouze jednu splátku (10 nebo 12% navíc). Nákupy na splátky nebo půjčky na nákupy, především u elektroniky nebo běžného spotřebního zboží jsou obvykle poskytována na dobu do jednoho roku.

Nebankovní krátkodobé půčky

Řešením pro ty, kdo si nemohou půjčit v bance, třeba kvůli problémům při doložení příjmu nebo kvůli špatné finanční minulosti jsou nebankovní půčky. Ty jsou poskytovány nebankovními společnostmi a úvěrovými firmami. Jedná se, jak o velké společnosti které působí po celé ČR, tak i o nejrůznější malé firmy či dokonce nezávislé finanční poradce a soukromé investory. Ti všichni poskytují především krátkodobé půjčky v hotovosti. Velmi často vám nabídnou peníze i bez doložení příjmu nebo bez ověření v registru.

U nebankovní krátkodobé půjčky si ale musíte dávat pozor na jednotlivé nabídky. Někdy je totiž vyžadováno u této půčky zaplacení poplatku předem, nebo tyto krátkodobé půjčky mají vysoké splátky. Někdy můžete zaplatit i několika násobek toho, co si půjčíte. Takže pozor na to, že nebankovní krátkodobé půčky je snad ta nejdražší možnost, jak získat peníze na kratší dobu.