Kreditní karty bez registru

Kreditní karty jsou velmi oblíbený způsob jak financovat krátkodobé výdaje při nákupech nebo při podobných účelech. Velkou výhodou, kterou mají kreditní karty, je především to, že pokud uhradíte peníze, které si půjčíte na kreditní kartu včas, pak neplatíte žádné úroky. Existují ale i kreditní karty bez registru, tedy takové kreditní karty, které by banky nebo nebankovní společnosti dali i lidem se špatnou finanční historií nebo se záznamy v registru?

Na rozdíl od získání půjčky bez registru (tedy půjčky kdy banka nebo nebankovní společnost neprovádí kontrolu žadatele v některém z registrů), je získání kreditní karty bez registru poměrně obtížnější.

Je to dáno především tím, že kreditní karty poskytují převážně pouze banky, nebo splátkové společnosti, které si téměř vždy snaží hlídat, aby žadatel o kreditní kartu neměl nějaké negativní záznamy v registru. Důvodem je především to že u kreditní karty má banka mnohem menší šanci kontroly nad půjčenými prostředky.

Jednou z výjimek, kdy jsou kreditní karty, které jsou poskytovány třeba studentům. Pro ty banky velmi často nabízí mnohem výhodnější podmínky. Často ale bývá požadováno, aby žádost o kreditní kartu byla odsouhlasena alespoň jedním z rodičů, která pak u takové kreditní karty pro studenty vystupuje v roli ručitele. Banka pak má jistotu, že své prostředky dostane zpět. U studentů pak není požadováno doložení příjmu.

Přečtěte si také:  Krátkodobé půjčky pro každého rychle

Kreditní karty od nebankovních společností, může být šance i pro ty kdo nemají pravidelné příjmy nebo pro ty, kdo mají záznam v bankovním registru. Kreditní kartu například poskytuje i společnost Homecredit, která neprovádí kontrolu žadatelů v bankovním registru. Při žádosti o kreditní kartu od Homecredit se ale provádí kontrola v registru SOLUS (nebankovní registr).

Existují i další nabídky na kreditní karty bez registru, ale jak již bylo uvedeno výše, u kreditní karty je šance na získání, když máte negativní záznam mnohem horší. V takovém případě se pak spíše vyplatí uvažovat o klasické nebankovní půjčce. Tu můžete získat i se záznamem v registru mnohem snadněji.