Moneta Money Bank – jak se přihlásit do internetového bankovnictví

Pokud se mluví o možnosti využití internetového bankovnictví, je to samozřejmě spojováno především se segmentem soukromých osob. Není to ale jediná možnost, jelikož stejně tak mohou své účty pohodlně, jednoduše a rychle spravovat také lidé z podnikatelského sektoru. A zde se může jednat třeba o:

  • různé instituce,
  • živnostníky,
  • právnické osoby.

Jak umožní Moneta Money Bank přihlásit se na účet?

První variantou je rozhodně internet. Tedy přihlášení, které proběhne klasicky, pomocí počítače, nebo třeba také pomocí notebooku. Zde nesmíme zapomenout na nutnost mít aktualizovaný prohlížeč, nebo mít nainstalovanou Javu, a to pro možnost stažení potřebných bezpečnostních certifikátů. Samotné přihlášení jako takové už je následně otázkou jenom několika málo vteřin. Stačí totiž vyplnit ID a heslo a následně k samotnému přihlášení dojde.

Druhá možnost je spojena s využíváním vašeho mobilního telefonu. I to je v dnešní době samozřejmě možné. Pokud máme být konkrétní, tak Moneta Money Bank neumožní přihlásit se prostřednictvím aplikace, ale prostřednictvím mobilní verze své klasické Internetbanky. A to na stejném webu, jako se lze přehlásit standardně. Tedy na webu Internetbanka.cz

Dnes už existují půjčky, které jsou zcela zdarma. Vrátíte jen tolik, kolik si půjčíte. S podobnou nabídkou už přišla i společnosti Ferratum.

Co mohou podnikatelé využívat?

Je jasné, že to základní, jako je třeba zasílání plateb, stejně jako třeba možnost platby přijímat dané služba také nabídne. Co ale ocení hlavně podnikatelský segment, to je určitě možnost toho, kdy lze data importovat nebo exportovat. To se nám hodí v případě, kdy budeme chtít například naimportovat platební příkazy, které musí naše firma realizovat. O tom více uvádí samotná banka: „Do své Internet Banky můžete jednoduše importovat z Vašeho účetního systému soubory platebních dávek, a to ve formátech ABO1, ABO2 nebo GE.“

Přečtěte si také:  Kdy se hodí využívat Servis24 přihlášení na účet?

Stejně tak to jde ale i naopak. Tedy v situaci, kdy si chceme data z internetového bankovnictví stáhnout do našeho účetního systému. To se hodí ve chvíli, kdy potřebujeme rychle a efektivně párovat platby. A je jedno, zda jsme živnostník, nebo menší nebi velká firma.

Zajímavá je též funkce eDisponent

V souvislosti s využíváním internetového bankovnictví v rámci firmy určitě nesmíme zapomenout ani na tuto službu. A v čem je unikátní právě ona? Rozhodně třeba v tom, že nám umožní zvolit další osoby, které mohou mít do našeho internetového bankovnictví přístup. Rozhodně to mohou být třeba důležití lidí z finančního odboru naší firmy, stejně jako to mohou být třeba účetní, kteří spravují veškeré naše finanční toky.

Každý člověk tak bude mít vlastní přihlašovací jméno a heslo. Navíc přidávat takové osoby je jednoduché, a to v rámci samotné administrace. Samozřejmě spravovat jednotlivé osoby máte možnost jenom vy, tedy pouze ten, kdo je reálným majitelem daného účtu.