Kdy nebankovní půjčka pro problémové klienty může způsobit problémy?

Každou půjčku, kterou si chceme vzít, je dobré si co nejvíce rozmyslet. A to samozřejmě z toho důvodu, abychom měli jistotu, že tím, že si ji vezmeme, uděláme skutečně dobře. Zvláště více to platí ve chvíli, kdy je tím produktem nebankovní půjčka pro problémové klienty. Ta je zajímavá v tom, že cílí hlavně na klienty, nepatří k nejspolehlivějším. Zmíníme-li několik společních znaků, potom se jedná tyto:

  • Mohou být uvedeni v registrech
  • Mohou být v exekuci
  • Mohou být bez příjmu nebo bez práce

Dané problémy samozřejmě konkrétním společnostem nebo jednotlivcům zase tolik nevadí, což ale neznamená, že by nebankovní půjčka pro problémové klienty sama o sobě problémy nepřinášela. Pokud se do nich nechcete dostat, je dobré dát na naše rady.

Pozor na případné poplatky

Prvním problémovým aspektem jsou samozřejmě poplatky, které se v některých případech mohou objevit. Nejenom, že poplatky celou půjčku výrazně znevýhodní, ale mnohdy jsou poplatky i cílem podvodníků, v rámci čehož se můžeme dostat do situace, kdy zaplatíme, ale peníze nedostaneme. V obou případech nám může nebankovní půjčka pro problémové klienty způsobit problémy, jelikož už z tak napjatého rozpočtu samozřejmě opět vydáme další finance.

I proto je dobré raději vyhledávat takové možnosti, které jsou bez poplatků. A to jak poplatků předem, tak třeba i bez poplatků, které jsou spojeny s vyřízením, nebo se schválením, popřípadě s vedením úvěrového účtu.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty může mít i vysoké úroky

Dalším známým problémem, který v tomto směru existuje, jsou logicky i vysoké úroky. Důvod, proč jsou aplikovány, je více než jasný. Úvěrové společnosti si tak kompenzují případná rizika spojená hlavně s neplatiči. V reálu to znamená, že není problémem ani to, pokud konkrétní půjčku přeplatíme třeba i několikrát. To je samozřejmě poměrně vysoká komplikace, jelikož tak můžeme našemu rozpočtu uštědřit velkou ránu. A to hlavně proto, že bychom dané peníze přitom mohli poměrně dobře použít i jinde. Pokud už v tomto segmentu hledáte řešení, volte raději takové, kde je úrok co nejnižší. Příkladem mohou být třeba mikropůjčky a společnost Zaplo, která uvádí toto: „Pokud Vaši první půjčku splatíte včas, nebude Vám účtován žádný úrok ani poplatek.

Přečtěte si také:  S krátkodobou půjčkou si u České spořitelny půjčíte i 600 000 Kč!

Pozor na nestandardní smlouvy

Další poměrně častým problémem je i riziko spojené s nestandardními smlouvami. Ideálním příkladem mohou být třeba půjčky na směnku, která je sice jednoduchý dokument, ale z hlediska výhodnosti jsou zde rizika. Stejně tak je dobré dát pozor třeba i na různé nabídky lichvářů, u kterých vše může fungovat dokonce i bez smlouvy. Ti však nejsou spojeni pouze s problémem různé dokumentace, ale i s výše uvedeným problémem vysokých úrokových sazeb. Pokud tedy nechcete mít problémy, doporučujeme se i této skupině poskytovatelů vyhnout.

Nebankovní půjčky pro problémové klienty
geralt / Pixabay