Jaké jsou výhody a nevýhody krátkodobých půjček? Rozlišujte dobré nabídky od špatných

Půjčit si peníze může být životě někdy nevyhnutelná záležitost. Přesto bychom se však měli snažit o to, abychom se svými financemi nakládali tak, abychom si peníze zkrátka půjčovat nemuseli. Něco jiného je také půjčit si peníze v případě nenadálých životných situací, do kterých se zkrátka dostaneme ne zcela vlastním přičiněním a něco jiného je půjčit si peníze na spotřební zbytné věci. To první lze samozřejmě pochopit, to druhé je potom především špatným rozhodnutím, které zároveň může mít dalekosáhlé následky.

Účelová a bezúčelová půjčka

Půjčky v základu rozdělujeme na účelové a bez účelové. V případě účelových půjček zpravidla hovoříme o dlouhodobých úvěrech, jako je třeba hypotéka nebo leasing. Jedná se o úvěry, které jsou určeny ke konkrétnímu účelu, a proto se jim také říká účelové. Potom zde ale máme také kategorii úvěrů nebo takzvaných rychlých půjček, které jsou bezúčelové. Zpravidla se jedná o krátkodobé půjčky. U těchto půjček je potřeba si zvlášť rozmyslet, zda je skutečně potřebujeme.

Možná úskalí krátkodobých půjček

Zaměřme se tedy na krátkodobé půjčky, které jsou hlavním tématem našeho článku. Proč bychom si na ně měli dávat pozor? Není řečeno, že všechny takové půjčky musejí být špatné, ale bývá častým nešvarem, že takové půjčky mnohdy mívají:

  • Vysoké RPSN
  • Vysoké sankce za nesplácení
  • Skryté sankce a poplatky

Z toho všeho je patrné, že taková půjčka nás může velmi rychle dostat do problémů. Jak jsme již řekli, to však neznamená, že mezi bez účelovými rychlými půjčkami nenajdeme takovou, která je velmi solidní. Takovým příkladem může být třeba půjčka od Zapla, což je půjčka, která vás rozhodně nepřekvapí žádnými skrytými poplatky. Tato půjčka může nabídnout ale také další výhody, o kterých si něco povíme na následujících řádcích.

Hlavní výhody krátkodobých půjček?

Solidní krátkodobé půjčky, jako je třeba ta výše zmiňovaná, mohu nabídnout celou řadu výhod. Vždy záleží na nabídce konkrétního poskytovatele. Můžete si půjčit poměrně malý obnos peněz, který vám často může stačit na překlenutí obtížné životní situace. Dokonce někdy lze získat první půjčku zdarma. Mezi další hlavní výhody potom patří:

  • Rychlé sjednání online
  • Bez složitého schvalovacího procesu
  • Výplata peněz hotově nebo na účet
Přečtěte si také:  Nejlevnější krátkodobé půčky

Rozhodně je velkou výhodou toho, že sjednání takové půjčky je velice jednoduché a rychlé a zvládnete jej z pohodlí svého domova. Ne nadarmo se takové půjčky označují jako rychlé půjčky online. Schvalovací proces je skutečně mnohem jednodušší, než je standardní postup při žádosti o půjčku v bance. Peníze si lze nechat vyplatit na účet nebo hotově, každý klient si tak může zvolit dle toho, jak mu to osobně vyhovuje. Výplata peněz je navíc velmi rychlá.

Možnost si půjčit i o víkendu

Na závěr se podívejme na jeden z aspektů rychlých půjček, který může být rovněž poměrně zajímavý. V podstatě patří také mezi jejich výhody a jedná se o to, že si můžete půjčit peníze také o víkendu. Půjčky o víkendu tedy neznamenají pouze to, že si můžete samotnou půjčku sjednat i během soboty a neděle, ale také to, že během víkendu můžete získat peníze. Zejména potom v případě, pokud využijete nebankovní společnosti, která nabízí výplatu peněz hotově v síti partnerských prodejen.

To jsou velmi často například trafiky, ale také to mohou být benzínové pumpy, které fungují obvykle nonstop. Pro peníze si zde tak můžete přijít prakticky kdykoliv. Může to být zajímavé řešení tehdy, pokud nechcete čekat na bankovní převod, který může mít zpoždění, a navíc během víkendu k pohybům peněz na účtech nedochází vůbec, takže touto cestou by celkově bylo získání peněz obtížné, tedy vlastně nemožné.

Jaké jsou výhody a nevýhody krátkodobých půjček? Rozlišujte dobré nabídky od špatných