Finské půjčky

Zaševelil vám už tento název kolem ucha, ale nemáte představu, oč se vlastně jedná? Nevíte, o jaký jde konkrétní produkt a kdo ho vlastně poskytuje? K čemu slouží a čím se liší od jiných? Poskytuje snad Finské půjčky nějaká firma ze severní Evropy? S touto úvahou už nebudete daleko od pravdy. Půjčka skutečně získala své jméno od země, kde ji vymysleli. Nejde však o jednu konkrétní půjčku, ale o určitý druh půjček. Které to jsou?

Rychlé a krátkodobé

Finské půjčky znáte také pod názvem půjčka před výplatou. Princip je naprosto jednoduchý. Schází vám peníze, kontaktujete poskytovatele a splníte-li jeho podmínky, dostanete peníze. Jedná se v tomto případě o relativně nízké částky, většinou do 5 000, maximálně 10 000 korun, protože specifikem Finských půjček je také jejich krátkodobá návratnost. Stanovuje se nejčastěji ve dnech, maximálně to bývá 30 dní neboli jeden měsíc. Půjčky bývají bezúročné s předem jasně stanoveným poplatkem či navýšením, které se určuje podle výše půjčky a délky splatnosti.

Přečtěte si také:  Půjčka Mutuo

Výhody Finských půjček

Výhodou tohoto typu půjčky je v každém případě její rychlost. Výjimkou nejsou společnosti, které slibují peníze do několika minut. Vzhledem k relativně nízkým půjčovaným částkám také podmínky pro získání Finské půjčky nebývají příliš tvrdé, většina poskytovatelů nenahlíží při jejich poskytování do registru dlužníků ani nevyžaduje potvrzení o výši příjmů. Finské půjčky často využívají i ženy na mateřské nebo důchodci.

Rizika Finských půjček

Největší riziko Finské půjčky spočívá přímo v jejím principu. Často málo finančně gramotní Češi využívají peníze na splátky starších úvěrů a půjček a zbytek peněz utratí, aniž uvažují o tom, z čeho částku za čtrnáct dní nebo měsíc splatí. Finská půjčka je dobrý pomocník tam, kde se peněz pouze nárazově nedostává, ale zlý pán v domácnostech, které vytloukají klín klínem.