Krátkodobé finanční výpomoci

Asi každému se čas od času stane, že nevychází s finančními prostředky, které má k dispozici pro svoje osobní potřeby. A hodila by se mu nabídka krátkodobé finanční výpomoci. Kde ale hledat řešení na rychlé získání peněz? Možnost získání krátkodobé finanční výpomoci nabízejí jak banky, tak i různé nebankovní společnosti nebo soukromí investoři.

Krátkodobá finanční výpomoc od banky

Asi nejspolehlivějším způsobem, a také většinou i nejlevnějším, jsou krátkodobé půčky a úvěry od banky. Ty mohou mít podobu například kontokorentu k běžnému účtu nebo se může jednat o kreditní karty nebo o různé krátkodobé úvěry, které banky poskytují i bez složitého vyřizování. Při hledání krátkodobé finanční výpomoci od banky ale můžete narazit na problém s nutností doložení příjmu nebo také požadavek, abyste v dané bance měli alespoň 3 měsíce vedený běžný účet

Nabídka krátkodobé finanční výpomoci u nebankovní společnosti

Na českém trhu působí několik desítek společností, které nabízejí a zajištují krátkodobé půčky a úvěry i z nebankovních zdrojů. Mezi ty největší společnosti patří například Provident, Cofidis nebo třeba Homecredit. Existují ale i desítky dalších. Tyto nebankovní společnosti jsou pak schopné zajistit krátkodobé poskytnutí finančních prostředků i bez doložení příjmu nebo bez ověření v registru. Podobné nabídky mohou ale zahrnovat požadavek na zástavu nemovitosti, nebo mají poměrně vysoké úroky. Takové krátkodobé finanční výpomoci pak nebývají příliš levné.

Přečtěte si také:  Krátkodobé bankovní úvěry

Osobní půjčka

Další možností jak řešit akutní finanční situaci je požádat o poskytnutí finanční výpomoci někoho z rodiny nebo z okruhu svých přátel a kamarádů. Toto řešení má ale tu velkou nevýhodu, že jen málo kdo se chce svým blízkým svěřovat se svými finančními problémy. Navíc, pokud by tato krátkodobá finanční výpomoc nestačilo a došlo k nějakému problému s vracením půčky, tak to může vážně narušit rodinné vztahy

Obecně platí, že při hledání krátkodobé finanční výpomoci je nutné být velmi opatrný a obezřetný. Existuje totiž poměrně mnoho nabídek, které buď obsahují velmi nevýhodné podmínky pro krátkodobé půčky (není výjimkou, že zaplatíte i stovky procent navíc).