Krátkodobé půjčky

Krátkodobé půjčky poskytují jak bankovní tak i nebankovní společnosti. Každý, kdo potřebuje rychle půjčit peníze, si může vybrat z jejich nabídky, na krátkodobé financování podnikatelských nebo osobních aktivit. Na co si dát pozor a jaké jsou nejvýhodnější krátkodobé půjčky?

Krátkodobé půjčky od banky

Krátkodobé půjčky poskytují snad všechny banky. Můžete si tak vybrat z nabídky od České spořitelny, od Poštovní spořitelny od Raiffeisen banky, od Komerční banky a od všech ostatních bankovních institucí v ČR. Podmínky pro získání krátkodobé půjčky od banky jsou stejné jako pro všechny úvěrové bankovní produkty. Při nižších částkách stačí ověření totožnosti pomocí dvou dokladů (zpravidla OP + druhý doklad totožnosti) a dále doložení příjmu. Pokud máte účet u dané banky, a necháváte si tam posílat výplatu, tak se u krátkodobé půjčky obejdete i bez doložení příjmu. Banka si vaši finanční situaci ověří na vašem běžném účtu.

Náš tip: Banka vám peníze nepůjčí? Okamžité půjčky bez registrů, nebo také Půjčka na směnku ihned

Krátkodobé půjčky od nebankovní společnosti

Pro ty, kdo nemohou, nebo nechtějí využít krátkodobé půjčky od banky, jsou v ČR k dispozici i různé nabídky na půjčky od nebankovní společnosti. Těch působí na českém trhu hned několik desítek. Mezi ty největší patří Provident, Cofidis a další společnosti. Tyto firmy jsou pak schopné poskytovat nebankovní krátkodobé půjčky i pro klienty, kteří mají zájem o získání půjčky bez doložení příjmu nebo bez ověření v registru.

Nevýhodou podobné nebankovní půjčky je především cena, jakou za ní zaplatíte. I když jsou úvěry poskytovány zpravidla bez poplatku předem, samotné splátky bývají poměrně vysoké. Zatímco půjčky od banky mají RPSN jen v jednotkách nebo maximálně desítkách procent, nebankovní společnosti požadují minimálně desítky, ale velmi často i stovky procent. Takže u krátkodobé půjčky od nebankovní společnosti můžete dostat půjčeno třeba 10.000 Kč a musíte vrátit třeba i 40.000 Kč.

Přečtěte si také:  Online žádosti o půjčku bez registru

Krátkodobé půjčky přes SMS

Speciální záležitostí pak jsou krátkodobé půjčky přes SMS. Spíše než o klasické úvěry se jedná o mikro půjčky. Bývá obvyklé, že u půjčky pře SMS si napoprvé můžete půjčit jen malou částku peněz. Může se jednat třeba jen o jeden tisíc korun. Výhodou SMS půjčky je především rychlé a jednoduché řešení, nemusíte nikam chodit nebo volat nebo vyplňovat složité online formuláře. Stačí jedna stručná SMS.

Krátkodobé půjčky na směnku

Jedním z posledních způsobů jak krátkodobě pokrýt akutní nedostatek financí jsou půjčky na směnku. Ty poskytují jak různé firmy, tak i soukromé osoby, které se tímto způsobem snaží o zhodnocení vlastních peněz. Pro půjčky na směnku je pak typické, že jsou poskytovány jen na krátkou dobu v řádu týdnů nebo maximálně několika málo měsíců. Výhodou půjčky na směnku je poměrně jednoduché vyřízení a transparentní cena. U směnky vždy dopředu víte, kolik přesně zaplatíte, a nemusíte se trápit studování toho, co je to RPSN, nebo jaké další poplatky jsou požadovány ve smlouvě.