Krátkodobé úvěry

Pro rychlé řešení finanční situace jsou určeny především krátkodobé úvěry. Ty můžete získat od banky nebo také od některé nebankovní společnosti, kterých v Česku působí již několik desítek. Krátkodobé úvěry jsou zpravidla určeny pro podnikatele nebo také jako překlenovací úvěry při financování koupě nemovitosti. Dále pak jsou také určeny na financování osobních výdajů, nebo třeba na nákup auta, nové televize či jiného vybavení do bytu nebo domácnosti

Krátkodobé bankovní úvěry

V bance jsou poskytovány dva základní krátkodobé úvěry. Buď se jedná o ty, které jsou určeny pro podnikatele na zajištění provozního kapitálu pro jejich firmu nebo podnikání, nebo se jedná o krátkodobé spotřebitelské úvěry. Ty mohou mít podobu klasické půjčky nebo třeba kreditní karty, se kterou můžete nakupovat snad ve všech obchodech nebo i vybírat hotovost z bankomatu.

Náš tip: Banka vám peníze nepůjčí? Krátkodobé půjčky na směnku, nebo také Půjčky na směnku ihned k vyplacení.

Podmínky, za jakých banky poskytují krátkodobé úvěry, jsou obvykle doložení totožnosti žadatele prostřednictvím příslušných dokladů jako OP, pas, řidičský průkaz nebo rodný list. A dále pak v bance při žádosti o krátkodobý úvěr budete muset doložit příjmy. Výhodou, kterou mají krátkodobé úvěry od banky, je především nižší cena, obvykle platíte úroky v řádu jednotek procent, maximálně se pak jedná o několik desítek procent.

Krátkodobé nebankovní úvěry

Nebankovní společnosti, které nabízejí své krátkodobé nebankovní úvěry, umožňují získat peníze i lidem, kterým banka nechce půjčit. Jedná se, ale zpravila o nižší částky, nebo tyto společnosti požadují zajištění prostřednictvím zástavy nemovitosti. Pokud ale máte, zájem o úvěry v rozsahu desítek tisíc, pak můžete získat peníze i bez doložení příjmů nebo bez ověření v registru. Dá se tedy říci, že krátkodobé nebankovní úvěry je mnohem jednoduší získat ve srovnání s tím co vás čeká při půjčce v bance.

Přečtěte si také:  Krátkodobé půjčky na směnku do 30000 Kč

Mezi hlavní nevýhody, které mají tyto nebankovní úvěry, ale patří jejich cena. Ta se může pohybovat opravdu velmi vysoko. Není totiž žádnou výjimkou, že nebankovní společnosti požadují třeba i pravidelné týdenní splátky a při roční půjčce můžete zaplatit úroky i v řádu několika stovek procent. Takže tyto úvěry vyjdou velmi draho. Hodí se jen na krátkodobé řešení finančních problémů a pouze pokud máte jistotu, že budete takto získané peníze schopni zaplatit. V případě neschopnosti splácet totiž nebankovní společnosti jednají mnohem agresivněji při vymáhání svých peněz a vše hned řeší přes soudy nebo exekutory. Krátkodobé nebankovní úvěry jsou sice snadný a rychlý způsob jak získat peníze, ale vyplatí se, pokud si opravdu dobře rozmyslíte a zvážíte všechna rizika.

Krátkodobé úvěry na směnku

Úvěry na směnku jsou poměrně specifická záležitost. Zatímco u klasické půjčky platíte pravidelné týdenní nebo měsíční splátky, úvěry na směnku jsou zpravidla spláceny jednorázovou platbou na konci splatnosti. Úvěry na směnku se téměř vždy poskytují jen na krátké období, typicky třeba na jeden nebo dva měsíce. Je to ale současně rychlý způsob pro řešené krátkodobé finanční nouze.