Jak fungují krátkodobé půjčky?

Jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná. Že nějak takto vypadá vaše aktuální finanční situace? Potřebujete vyřešit akutní výdaj nebo zaplatit nájem? Či jste jednoduše nevyšli s finančními prostředky do další výplaty a nemáte z čeho uhradit velký rodinný nákup? Pomoci v této situaci by vám mohly krátkodobé půjčky? Jak takové půjčky fungují, kde je najdete a co potřebujete k jejich vyřízení? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Krátkodobé půjčky aneb seznamte se prosím

Jak již samotný název tohoto produktu napovídá, jedná se o půjčky s krátkou dobou splatnosti. Jejich sjednání je zpravidla možné pouze u nebankovních společností a to po splnění určitých podmínek. Splatnost těchto půjček činí několik dnů, maximálně měsíc. A jejich výše se pohybuje v rámci 1 tisícovky až zhruba po pětitisícový strop.

Jak krátkodobou půjčku sjednám?

Takové sjednání je jednodušší, než se na první pohled může zdát. Stačí si najít společnost, která se na krátkodobé půjčky specializuje a navštívit její oficiální stránky. Zde zpravidla narazíte na formulář nebo předem daný tvar SMS. Formulář jednoduše vyplníte, odešlete a počkáte si na schválení či zamítnutí půjčky. U SMS tvaru vyplníte potřebné údaje (výše půjčky, doba splatnosti) a odešlete na předem dané číslo.

Přečtěte si také:  Kratkodobá půjcka bez ručitele

Jak vysoké jsou úroky krátkodobých půjček?

Jelikož se u krátkodobých půjček nejedná o nikterak závratné částky, na kterých by mohli jejich poskytovatelé významně profitovat, jsou tyto půjčky zatíženy poměrně značným úrokem, jež má kompenzovat určité riziko, které je s tímto produktem spojené. Ve své podstatě tedy můžeme říct, že pro vaši peněženku jsou krátkodobé půjčky tou nejhorší volbou.