Krátkodobé půjčky nejsou pro každého

Ačkoliv vypadají velice lákavě, podmínky pro jejich získání nebývají neprůchodné a právě teď se vám zdá, že by vám zachránily život, ne vždy jsou krátkodobé půjčky vhodným řešením. Občas mohou být právě tím posledním krokem přes okraj srázu a vy už se pak jen nekontrolovatelně řítíte do propasti zvané dluhová past.

K čemu slouží

Krátkodobé půjčky jsou produktem určeným k překlenutí krátkodobé finanční tísně. Když potřebujete zaplatit nečekaný účet pár dní před výplatou a je pro vás přijatelnější přeplatit pár stovek než se dostat do prodlení, když potřebujete koupit něco, co ten týden nebo dva skutečně nepočká – lednici, pračku, když potřebujete využít tak výrazně výhodnou akční nabídku, že poplatek za půjčku bude stále nižší než uspořená suma.

Komu jsou určeny

Krátkodobé půjčky jsou určeny pro okruh klientů s pravidelnými i nepravidelnými, ale stálými příjmy, pro které jednorázový výdaj několika set či tisíc korun neznamená žádnou katastrofu, jen si jej prostě nemohou dovolit opakovaně v témže měsíci. V této věci se rozhodně vyplatí spoléhat spíš na zdravý selský rozum než na reklamu nebankovních společností, které tento produkt zájemcům nabízejí.

Přečtěte si také:  Kde získáte nejlepší krátkodobou půjčku?

Kdo by se jich měl vyvarovat

Ať již poskytovatelé slibují cokoliv, vyhněte se nebankovním krátkodobým půjčkám, máte-li pravidelně hluboko do kapsy. Žijete-li z ruky do úst, není půjčka na pár dní, většinou maximálně měsíc, žádným řešením. Půjčíte si, pár dní bude dobře – možná, ale až budete muset zaplatit, dostanete se do ještě větších potíží. Ocitnete se v začarovaném kruhu – zaplatíte, za týden, dva jste opět bez peněz, půjčíte si znovu, vyšší částku, zaplatíte, za týden jste bez peněz, půjčíte si znovu – ještě více, zaplatíte, peníze dojdou za tři dny… Nebudete mít stále nic – jen bez přestání narůstající dluh.