Krátkodobé bankovní úvěry

Krátkodobé bankovní úvěry jsou poskytovány zpravidla na dobu maximálně jednoho roku. Pokud potřebujete půjčit peníze od banky na delší časové období, pak se pro vás hodí spíše klasická půčka nebo úvěr. Krátkodobé bankovní úvěry se hodí pro podnikatele na řešení provozního financování firmy, nebo také jako třeba překlenovací úvěr třeba při nákupu nemovitosti.

Krátkodobé úvěry v bance

Krátkodobé bankovní úvěry mohou být v bance poskytovány různou formou. Většina nabídek je ale určena především pro podnikatele.  Mezi hlavní znaky, jaké mají krátkodobé bankovní úvěry pro podnikatele, patří to, že jsou zpravidla pouze na 12 měsíců, s možností dalšího prodloužení, a také to, že podnikatelé musejí mít zřízený běžný účet v bance.

Nabízené krátkodobé bankovní úvěry pak mají podobu kontokorentu k běžnému účtu, kdy může docházet ke krátkodobému přečerpání účtu do mínusu, nebo se také může jedna o mini úvěry, kdy v bance dostanete spíše menší úvěry v hotovosti bez určení použití. Pro financování běžného provozu firmy jsou pakl určeny krátkodobé nebo dlouhodobé provozní úvěry. Téměř všechny tyto bankovní úvěry pro podnikatele mají možnost individuálního sjednání podmínek a výše poskytnutých finanční prostředků

Krátkodobé bankovní úvěry pro běžné občany

Pro běžné občany pak banky nabízejí především kreditní karty nebo kontokorenty jako prostředky pro krátkodobé financování osobních potřeb. Typický kontokorent, tedy možnost vybrat z běžného účtu na kratší dobu peníze i do mínusu, je zpravidla povolen na základě toho, že si do banky necháváte posílat svoji výplatu, nebo že bance doložíte svoje příjmy. Pro kontokorenty jako krátkodobé úvěry je typické, že banka požaduje, aby byl běžný účet zpátky na nule nejpozději do 3 nebo maximálně do 6 měsíců.

Přečtěte si také:  Půčka do 20.000 Kč bez ručitele?

Jinou variantou na krátkodobé půjčení peněz od banky jsou pak kreditní karty. Ty mají svoje výhody i nevýhody. Hlavní výhodou je to, že máte kdykoliv k dispozici možnost utratit peníze navíc. Pokud se vám také podaří uhradit dluh na kreditní kartě do termínu splatnosti, tak za takové krátkodobé půjčení peněz většinou ani nic neplatíte. Podmínky splatnosti se lyží podle typu karty a banky, většinou to ale bývá 30 – 45 dní.

Pokud ale neuhradíte peníze na kreditní kartu včas, tak potom musíte, platí poměrně vysoké úroky. Kreditní karty, pokud včas nezaplatíte, jsou jednou nejdražších možností na krátkodobé půjčení peněz. Pokud již předem víte, že nebudete schopni útratu na kreditce zaplati včas, pak se raději vyplatí požádat spíše o dlouhodobé bankovní úvěry nebo půjčky, protože tam máte mnohem lepší podmínky na splácení.