Jak zhodnotit peníze? Může pomoci Wüstenrot spořící účet

Máme-li finance navíc, je hned několik možností, jak s nimi můžeme naložit. Buď je necháme na běžném účtu, nebo je můžeme také zhodnocovat. Pokud nechceme podstoupit rizika spojená s investováním, je zde ještě druhá možnost. A to konkrétně Wüstenrot spořící účet. Ten nabízí poměrně známá banka na našem trhu a podobně jako řada ostatních účtů, i zde je jistota garantovaného úroku a nulové riziko toho, že bychom snad o naše peníze mohli přijít.

Jak velký úrok Wüstenrot spořící účet nabídne?

To nejdůležitější, co by nás samozřejmě mělo v souvislosti s účtem zajímat, to je rozhodně úrok, na který můžeme dosáhnout. V tomto směru je dobré zaměřit se na slova banky, která říká, že maximum může být až jedno procento: „S Wüstenrot Spořicím účtem získáváte nejvyšší úrokovou sazbu až 1 % p.a., a to na celý zůstatek ve výši od 30 000 Kč do 1,5 mil. Kč (je-li zůstatek účtu nižší než 30 000 Kč nebo vyšší než 1,5 mil. Kč je celý zůstatek úročen úrokovou sazbou 0,1 % p.a.).“

Velkou výhodou daného účtu je rozhodně i to, že ho můžeme sjednat samostatně. Není podmíněn žádnými dalšími produkty a tak se nemusíme bát toho, že by snad bylo nutné sjednávat si i osobní účet. Je samozřejmě možné mít Wüstenrot spořící účet sjednaný i v případě, kdy na správu svých financí využíváte účet jinde, nebo i pokud u jiné banky také spoříte. Dobré je však přejít, jelikož to může být výhodnější.

Hledáte ten nejvýhodnější spořící účet. Nechte se inspirovat krátkým článek, kde jsme probrali výhody spořících účtů u jednotlivých bank.

Přečtěte si také:  Krátkodobá půjčka

Kolik nás účet bude stát?

Velmi pozitivní informace se týká také toho, kolik nás vlastně bude daný bankovní účet stát. Zde hned na úvod musíme říci, že vůbec nic. Pokud se podíváme na jeho konkrétní charakteristiku, potom je zdarma toto:

  • Založení účtu
  • Vedení účtu
  • Zrušení účtu

Tím ale výhody nekončí, jelikož mnozí lidé mohou Wüstenrot spořící účet používat i jako alternativu ke svému běžnému bankovnímu účtu. A to hlavně proto, že mají k dispozici i možnost jednoduše využívat internetové bankovnictví, které umožní jeho jednoduchou správu. Mluvíme-li ale o různých poplatcích, nesmíme zapomenout také na to, že zdarma jsou jak příchozí, tak samozřejmě také odchozí platby.

Pozor na půjčky na směnku!!! Většinou nejsou výhodné a mohou vás přivést do velkých existenčních  problémů.

Jak účet zřídit?

Zajímavá informace a také jeden z důvodů, proč tento spořicí účet vlastně doporučit, je zcela určitě i to, že máte možnost daný účet jednoduše sjednat. Samozřejmě základem je možnost klasická, a to takové, kdy se vypravíte na vaši nejbližší pobočku. Tím ale možnosti nekončí. Druhou variantou je to, že si daný účet sjednáte z pohodlí domova, a to telefonicky.

Podobně jednoduché je to i v případě, kdy se rozhodnete pro online variantu. V obou případech vám budou stačit jenom dva doklady totožnosti a pár minut času k tomu, abyste vyplnili všechny potřebné informace o vás samotných. Poté už stačí na účet poslat peníze, které můžete lehce zhodnocovat.

Co nám nabídne Wüstenrot?
Co nám nabídne Wüstenrot?