U jaké banky najdeme spořící účet s nejvyšším úrokem?

Spořicí účty mají hned několik výhod. Mezi první z nich patří rozhodně to, že jsou alternativou k účtům osobním. To znamená, že je můžeme využívat jako standardní účty a přitom získáme lepší úrokové zhodnocení. Peníze se tak nemusí vázat na určité časové období a máme je k dispozici kdykoliv jenom potřebujeme. To nejdůležitější tak je, zvolit skutečně ten správný. A to podle jednoho hlavního parametru. Naším cílem by měla být snaha najít spořící účet s nejvyšším úrokem. Jedině tak budeme po stránce zhodnocení opravdu spokojeni.

Jaký je druhý spořící účet s nejvyšším úrokem? Ten u Sberbank

U nás jedna z nejmladších bank, ale reálně bankovní dům, který má velmi dobré zázemí a hlavně ve východní Evropě dlouhou tradici. I u nás se tak snaží získat nové klienty, a to v souvislosti s tím, kolik je vlastně možné naspořit si v rámci účtu, který nese název FÉR spoření. Ona úroková sazba, které se zde můžeme dočkat, je celých 1,63 procenta. Nutno ale dodat, že ta se netýká celé sumy, kterou na účtu máme. Týká se maximálně hodnoty 300 000 korun českých. Přesto se jedná o úrok poměrně výhodný, a to i proto, že je samozřejmostí bezplatné sjednání a vedení účtu, nebo i to, že daná úroková sazba je spojena s garancí až do konce roku 2016.

Na třetím místě je Equa bank

Také mladá a malá banka, a také výhodná nabídka. Konkrétně zde můžeme dosáhnout na úrokovou sazbu, která činí velmi zajímavých 1,5 procenta. I zde je ale třeba připomenout, že takto je úročený jenom zůstatek do 200 000 Kč a podmínkou získání takového úroku je také aktivita na účtu, nebo dostatečný příjem. Budeme-li konkrétní, jedná se o tyto dvě hlavní podmínky:

  • Nutnost měsíčně zaplatit naší kartou alespoň 3x
  • Je třeba, aby nám na účet přišla výplata alespoň ve výši 10 000 Kč za měsíc
Přečtěte si také:  Zaplo.cz – přehledná a spolehlivá krátkodobá půjčka

Vítězem je Air Bank

To nejlepší jsme si nechali na konec. Konkrétně máme na mysli nabídku, se kterou přichází Air Bank. Tento menší bankovní dům totiž nabídne sazbu v rámci základní nabídky ve výši 1,1 procenta. To ale není vše, protože tato sazba je pohyblivá, a to v rámci garance. O té banka říká toto: „Díky naší TOP3 garanci, máte jistotu, že váš úrok na spořicím účtu bude patřit vždy mezi tři nejvyšší na trhu. Nemusíte se přitom o nic starat. Nejlepší úrok ohlídáme za vás

Podíváme-li se na částku, která je takto úročena, je to maximální suma ve výš 250 000 Kč. Nikoliv ale u všech klientů. Ti, kteří jsou u banky nejdéle a mají svůj účet založený před datem leden 2014, mohou daného úroku využívat až na vklady ve výši 1 000 000 Kč. Pro stálé klienty tedy rozhodně velké pozitivum.

Co konkrétně hlídat?

Pokud tedy i vy spořící účet s nejvyšším úrokem hledáte, je třeba dávat si pozor nejenom na úrokové sazby, ale především na limity, do kterých je úvěr poskytován, stejně jako je třeba hlídat si podmínky spojené s tím, abyste ho mohli získat. Ačkoliv tedy banky lákají na vysoká čísla, vždy se najde něco, co samotnou nabídku výrazně znevýhodní. Přesto ji ale doporučit můžeme.

Kde najít spořící účet s nejvyšším úrokem?
Matlachu / Pixabay