Koupě výrobku na splátky

I když se to nezdá, krátkodobou půjčkou může být i koupě nějakého zboží na splátky. V hojném počtu obchodů na nás v dnešní době chrlí nabídku výrobků, které nemusíte zaplatit ihned. Danou věc si koupíte na splátky.

Splátky s úrokem

Ve většině obchodů funguje princip toho, že si něco koupíte na splátky, za které následně musíte platit také úroky. Tento relativně nevýhodný obchod je kompenzován tím, že je cena daného výrobku o několik procent snížena, když si jej pořídíte na splátky. Pokud si vše dobře propočítáte, můžete v některých případech i zjistit, že ušetříte. V dnešní době přetrvávající finanční krize je každá ušetřená korunka dobrá a zejména, když jde o ušetření u celkem finančně náročnějšího výrobku.

Splátky bez úroku

U koupě výrobku na splátky bez úroku, tedy s nulovým navýšením, se jedná o stejný princip, jako v předchozím případě, ovšem s tou výjimkou, že za splátky následně neplatíte úroky. Ovšem zde už ve většině případu slevu za zboží nehledejte. Tento druh půjčky je výhodný zejména pro ty, kteří zrovna nemají u sebe požadovanou částku peněz, ale danou věc si nutně potřebují koupit, například pračku nebo ledničku. Zákazník má tedy jistotu, že daný výrobek bude mít ihned a za stejnou cenu, jakoby jej ve chvíli koupě také zaplatil.

Přečtěte si také:  Vata – krátkodobá půjčka

Jak to funguje

Při koupi daného zboží zákazník buď zaplatí první splátku, nebo podepíše jen smlouvu o sjednání půjčky a splátky za zboží začne platit až po nějaké době. Doba splácení je dána smlouvou. Ve většině případů je však možnost dobu splácení smluvně ujednat s prodejcem. Tedy člověk není do ničeho tlačen.

Výhody, výhody, výhody

Výhodou tedy je, že zboží při koupi na splátky může být levnější, než kdyby jej člověk zaplatil ihned. Zákazník nemusí řešit, že zrovna u sebe nemá požadovanou sumu peněz. Při sjednání tohoto druhu krátkodobé půjčky vzniká několik věrnostních výhod, které mohou obsahovat slevy pro příští nákup, bonusy, soutěže a další. Doba splácení je smluvně sjednána a v mnoha případech se dá změnit.