Krátkodobá půjčka vám pomůže, ale musíte si vybrat tu správnou…

Jak vyřešit situaci, kdy vám na účtu nezbyl dostatečný zůstatek na uhrazení všech nezbytných výdajů? Máte-li tu možnost, můžete si půjčit od rodiny či známých, ovšem počítejte s tím, že půjčování peněz mezi blízkými často vyústí v napjaté vztahy. Nechcete-li, aby to vám ostatní při každé příležitosti předhazovali, raději se obraťte na některou z prověřených nebankovních společností. Čím byste se měli řídit při výběru konkrétního produktu?

Výše půjčky a doba splatnosti

Nepůjčujte si větší částku, než skutečně potřebujete a nezadlužujte se na zbytečně dlouhou dobu. Pokud potřebujete několik tisíc, zaměřte se na segment krátkodobých úvěrů před výplatou. Jedná se o rychlé půjčky s kratší dobou splatnosti (obvykle do 30 dní).

Ověřená nebankovní společnost

Přestože je současná legislativa přísná a podvodné firmy nemají na trhu místo, měli byste být při výběru poskytovatele obezřetní. Zaměřte se na společnosti, které si v souvislosti se změnou zákona o spotřebitelském úvěru 257/2016 Sb. podaly přihlášku k ČBN kvůli licenci. Za zmínku stojí také členství ve veřejných a nezávislých organizacích jako APNÚ.

Přečtěte si také:  Krátkodobé pohledávky

První půjčka může být zdarma

Líbilo by se vám, kdyby vás nebankovní půjčka napoprvé nestála ani korunu navíc? Někteří poskytovatelé nebankovních úvěrů nabízí tzv. první půjčku zdarma (například společnost Via SMS s.r.o.). Znamená to, že nebudete muset vracet ani o korunu víc, než si vypůjčíte. Tuto výhodu lze obvykle využít pouze v rámci první půjčky a za určitých podmínek. Přesto se taková akce vyplatí a budete-li mít možnost, využijte ji.

Smluvní podmínky, kterým rozumíte

Před sjednáním půjčky si vždy přečtěte smluvní podmínky a seznamte se se všemi důležitými body (např. sankce při nesplácení atd.). Smlouvu uzavřete pouze v případě, že všemu rozumíte.