Srovnali jsme za vás nejlepší krátkodobé půjčky

Mezi půjčky, o které si lidé žádají nejčastěji, patří krátkodobé úvěry, jejichž délka splatnosti se nejčastěji pohybuje okolo jednoho měsíce. Tyto půjčky jsou vhodné jako rychlé řešení situace, kdy se ocitnete pár dní před výplatou bez peněz. Dále, když nutně potřebujete finance např. na opravu televize, počítače, pračky nebo ledničky. Na tento typ půjček se specializují zejména nebankovní společnosti a v posledních letech už je konkurence na trhu silná. Krátkodobé úvěry se dají získat i zcela zdarma.

Čím se krátkodobé půjčky vyznačují?

Jak už vyplývá ze samotného označení, jedná se o úvěry s krátkou dobou splatnosti, většinou maximálně na 30 dní (jsou ale i výjimky, některé si lze sjednat i na 45 nebo až 75 dní). Tyto půjčky bývají obvykle pouze v malé výši, jež se pohybuje okolo 10 000 Kč. Často je pro nové klienty max. částka ještě nižší. U krátkodobých půjček jsou jinak poměrně vysoké úrokové sazby a velmi vysoká RPSN (roční procentní sazba nákladů), to ale není úplně zásadní údaj. Většinou si je lze i prodloužit, vždy ale pouze po uhrazení příslušného poplatku.

Které krátkodobé půjčky patří k nejoblíbenějším?

Oblíbené krátkodobé úvěry jsou zejména ty, které jsou poskytovány napoprvé zdarma. Kromě nich ale stojí za zvážení i několik dalších, u nichž sice musejí uhradit poplatek i noví klienti, podmínky jsou ale velmi výhodné. Vybrali jsme alespoň několik, jež vám můžeme jednoznačně doporučit:

Půjčkomat – poměrně známý a oblíbený úvěrový produkt pro ty, kterým stačí jen menší částka. Jedná se o nebankovní úvěr a aktuálně je u něj možnost volby mezi půjčkou s jednorázovou splátkou a půjčkou na dvě nebo tři splátky. Maximum je u Půjčkomatu 15 000 Kč, v případě rozložení na více splátek je ale úvěr hodně drahý. Výhodnější je spíše úvěr s jednorázovou splátkou, kde ale také platí, že čím kratší dobu splatnosti si nastavíte. Tím méně budete muset celkově uhradit.

Zaplo půjčka – momentálně možná nejznámější nebankovní půjčka vůbec, díky reklamnímu spotu, který často běží v televizi. Půjčka od Zaplo.cz je lákavá především díky možnosti získat první půjčku zdarma a to až do 8 000 Kč. Pochvalu zaslouží i možnost výběru peněz v trafikách a novinových stáncích Geco, takže peníze lze získat i během víkendů či svátků. Splatnost je ale maximálně 30 dní, pokud by vám tato doba nestačila, museli byste si připlatit za prodloužení.

Přečtěte si také:  Krátkodobá půjčka od společnosti Profi Credit

CreditAir – zajímavá krátkodobá půjčka, která je specifická tím, že se splácí ve dvou splátkách s tím, že napoprvé ji máte úplně zdarma (až do výše 6 000 Kč). Pro opakované zákazníky je maximum 10 000 Kč, celková doba splatnosti je vždy 75 dní, což je na krátkodobé půjčky neobvykle dlouho.

Ninja půjčka – jeden z novějších projektů, který nabízí půjčky od 500 do 4 500 Kč. Doba splatnosti je od 7 do 30 dní, úvěr se sjednává výhradně online na webových stránkách Ninja půjčky. Výhodou je, že nemusíte dokládat výši příjmů, nepotřebujete žádného ručitele ani zástavu a překážkou nejsou ani záznamy v registrech dlužníků.

Japonská půjčka – už více než rok nejvýhodnější nebankovní půjčka s minimálním poplatkem jen 33 Kč / 1000 Kč. Japonskou půjčku provozuje společnost Home Credit a napoprvé lze získat až 10 000 Kč (novinkou je velká půjčka až do 50 000 Kč s nízkými měsíčními splátkami).

Jak si nejlépe vybrat krátkodobou půjčku?

Potřebujete krátkodobou půjčku právě teď, ale nevíte, kterou si vybrat? Ať už máte zájem o bleskový úvěr do 5 000, nebo vás zajímá půjčka 10 000 ihned na účet, možností je spousta. S výběrem vám pomůže např. nezávislý webový srovnávač půjček CoolPůjčky.cz.. Ten zahrnuje více než 100 kvalitních a prověřených poskytovatelů. Alternativou jsou i jiné podobné weby, jako např. PůjčkyHned.cz, ParádníPůjčky.cz nebo Výhodňáky.cz.