Krátkodobé finanční zdroje

Krátkodobé finanční zdroje mohou být řešeny prostřednictvím půjčky nebo úvěru v bance, nebo také prostřednictvím nebankovní společnosti. Zaleží na tom, jestli se jedná o finanční zdroje pro podnikatele nebo pro běžné občany, a také na tom, zda zájemce o krátkodobé finance splňuje podmínky, které mají půjčky v bance

Krátkodobé finanční zdroje pro podnikatele

Mezi hlavní finanční zdroje pro podnikatele, kteří hledají krátkodobé financování provozu firmy nebo jejich podnikání, patří různé bankovní úvěry. Snad všechny české banky nabízejí provozní úvěry pro podnikatele, ze kterých mohou bát financovány všechny běžné provozní náklady. Banky také nabízejí i finanční zdroje na krátkodobé investice. Podmínkou pro získání úvěru od banky ale bývá požadavek na doložení finančních výsledků firmy.

Výhodná nabídka: Půjčky ihned bez registru a osobní schůzky nebo také Půjčka na družstevní byt.

Jinou variantou jak si zajistit krátkodobé finanční zdroje mohou být různé nebankovní společnosti, které umí, zajistit i poměrně velké úvěry. Zde ale bývá požadováno zajištění prostřednictvím nějakého movitého majetku, můžete se jednat o zastavení nemovitostí nebo také výrobních prostředků firmy či jiného vybavení. Nebankovní finanční zdroje pak většinou bývají dražší než úvěry pro podnikatele v bance, ale na druhou stranu jsou nebankovní společnosti mnohem flexibilnější a jsou schopny lépe reagovat na individuální požadavky.

Přečtěte si také:  Omega půjčka

Krátkodobé finanční zdroje pro běžné občany

Krátkodobé finanční zdroje pro běžné občany poskytují jak banky tak i nejrůznější nebankovní a úvěrové společnosti. Banky nabízejí především krátkodobé půjčky na nákup spotřebního zboží nebo spotřebitelské úvěry. Velmi využívané jsou pak především kreditní karty, které umožňují rychlé a pohodlné financování běžných výdajů a placení třeba v obchodech nebo některé i výběr hotovosti z bankomatů. Kreditní karty jsou určitě ideální prostředek na krátkodobé získání peněz od banky, ale mají i svoje nevýhody – pokud včas nezaplatíte, pak za úvěry na kreditce zaplatíte poměrně vysoké úroky.

Dalí možností jak získat finanční zdroje pro krátkodobé krytí osobního finančního rozpočtu jsou i nebankovní nebo úvěrové firmy. Ty jsou se svojí nabídkou mnohem flexibilnější než banky. Poskytnou vám peníze i bez doložení příjmu, bez ručitele některé i bez ověření v registru. Tyto půjčky a úvěry ale současně mají jednu velkou nevýhodu a tou je jejich vyšší cena. Mezi společnosti, které poskytují krátkodobé finanční zdroje, patří například i Provident, který má RPSN i přes 400% (při roční půjčce od této nebankovní společnosti tedy zaplatíte i čtyřnásobek toho co jste si půjčili, a to se opravdu moc nevyplatí).