Krátkodobá půjčka

Krátkodobá půčka je ideální a rychlé řešení, pokud máte finanční problémy a potřebujete získat peníze hned. Krátkodobá půjčka se také hodí jako řešení, pokud máte jistotu, že ji budete schopni v daném čase zaplatit. V opačném případě se pak vyplatí spíše uvažovat o nějakém dlouhodobém úvěru. Jaké jsou možnosti získání peněz na kratší časové období?

Krátkodobá půjčka v bance

Většina bank nabízí nejrůznější půjčky a úvěry. Klasická půčka v bance má obvykle minimální dobu splácení 12 nebo 24 měsíců a více. Snad každá banka má ve své nabídce ale i krátkodobé půjčky jako je například povolené přečerpání účtu, takzvaný kontokorent.  Dobrým řešením na krátkodobé krytí vašich finančních výdajů může být i kreditní karta. Pomocí kreditní karty můžete platit svoje nákupy, většina kreditek pak má nastaveno bezúročné období – zpravidla 30 – 45 dní. Pokud svou útratu z kreditky zaplatíte do této doby tak se to vyplatí. V opačném případě ale mají kreditní karty jedny z nejnevýhodnějších podmínek a jsou poměrně drahé

Krátkodobá půjčka bez registru ihned

Pokud si nemůžete půjčit v bance, protože nemáte dostatečné příjmy nebo máte dokonce negativní záznam v registru, pak je pro vás vhodné řešení nebankovní půjčka. Ty jsou zpravidla nabízeny bez registru a peníze dostanete ihned po ověření a schválení vaší žádosti. Krátkodobá půjčka bez registru je v nabídce nejedné nebankovní společnosti. Dostanete jí například od nebankovní společnosti Provident, která se na krátkodobé úvěry specializuje a poskytuje peníze i bez registru

Přečtěte si také:  Půčka bez potvrzení o příjmu

Krátkodobá půjčka bez potvrzení o příjmu

Většinou ale i nebankovní společnosti po vás budou požadovat potvrzení o příjmu. Pokud potřebujete získat peníze bez potvrzení o příjmu, pak už je nabídka mnohem menší. Většinou je totiž bez potvrzení o příjmu požadováno zastavení nemovitosti nebo jiná forma ručení, kdy je krátkodobá půjčka zajištěna třeba spoluručitelem.

Krátkodobá osobní půjčka

Ideální řešení pro rychlé získání peněz může být i krátkodobá osobní půjčka. Můžete se obrátit třeba na členy své rodiny nebo své známé. Sice se říká, že půjčovat peníze v rodině se nemá, ale dělá to asi každý. Podobná osobní půjčka pak má především tu výhodu, že většinou (skoro nikdy) neplatíte žádné úroky ani není požadováno zajištění. Osobní půjčka v rodině nebo mezi známými bývá jen na dobré slovo.

Jiným řešením je pak krátkodobá osobní půjčka na směnku. Existují různé firmy nebo soukromí investoři, kteří nabízejí peníze na směnku. Většinou jsou ale ochotni půjčit jen na kratší dobu, nebo v některých případech také mohou požadovat nějakou formu zajištění nebo zaručení pro svoji půjčku.