Jak fungují nebankovní hotovostní půjčky do domu?

Půjčit si můžeme různými způsoby. Můžeme buď vyrazit na pobočku banky, na pobočku nebankovní společnosti, stejně jako můžeme třeba i vyřídit vše online. To ale nejsou jediné možnosti, jelikož stejně tak existují oblíbené nebankovní hotovostní půjčky do domu.

Ty spojují pozitivum možnosti získat peníze v hotovosti a zároveň možnosti vše vyřídit u nás doma. Vybrat si aktuálně můžete ze 3 hlavních poskytovatelů, kam patří:

Jak vše probíhá?

Prvním krokem je logicky žádost, bez které se daný krok neobejde. Tu podáte buď telefonicky, nebo online, prostřednictvím jednoduchého a krátkého formuláře. Jakmile je žádost odeslána, může dojít k tomu, že začne schvalovací proces. Pokud jste schváleni, je váš kontakt předán obchodnímu zástupci, který si s vámi domluví schůzku. Tu si samozřejmě domluví přímou vás doma, kam v požadovaný čas přijede. Díky tomu ušetříte jak čas, tak třeba i náklady na cestování, pokud byste chtěli půjčku klasickou.

Jaké mají nebankovní hotovostní půjčky do domu podmínky získání?

V rámci telefonického hovoru se také dozvíte i to, jaké jsou podmínky získání a co byste si měli připravit. Rozhodně se není třeba bát jakýchkoliv složitostí. V tomto směru vás totiž nečeká nic jiného, než nutnost doložit váš příjem. A to nikoliv na konkrétním potvrzení, ale třeba i na výpisu z vašeho bankovního účtu. Nic jiného, jako třeba nahlížení do registrů, nebo jiné ověřování se nekoná. A pokud je po této stránce vše v pořádku, podepíšete smlouvu a následně samozřejmě může dojít k tomu, že dostanete na ruku požadované peníze.

Přečtěte si také:  Andělská půjčka – peníze snadno a ihned

Kolik lze získat?

V tomto směru záleží na konkrétních společnostech, které vám dané peníze nabízejí. Obecně ale můžeme říci, že nebankovní hotovostní půjčky do domu nabídnou částky v řádech několika desítek tisíc, a to na dobu několika let. Pokud zmíníme charakteristiku nejznámější společnosti, a tou je Provident, tak ta na svém webu uvádí toto: „Půjčujeme od 4.000 do 80.000 korun, peníze dostanete na účet, nebo až domů v hotovosti. Po celé ČR.“ Dobré je také dodat, že poměrně zajímavá situace nastává ve chvíli splácení. Peníze totiž neposíláte na bankovní účet, ale také je předáváte osobně, a to konkrétnímu obchodnímu zástupci, který si pro ně pravidelně jezdí.

Peníze na cokoliv

Výhodou tohoto úvěrového produktu je samozřejmě i to, že si lze půjčit na cokoliv. Jakmile jsou peníze vaše, je pouze na vás, jak s nimi naložíte a za co je utratíte. V tomto směru totiž rozhodně nejste nijak omezováni tím, co s nimi můžete, nebo nemůžete udělat. Vzhledem k částkám je samozřejmě lidé nejčastěji využívají na větší investice, třeba do domácnosti, popřípadě i do vlastního automobilu. Jsou ale mi desítky jiných možností, k čemu mohou být určeny. Každopádně o tom nikde nemusí být ani zmínka a je to jenom na vás samotných.