Nebankovní půjčky bez příjmu

Mezi nejznámější nebankovní půjčky bez příjmu do 5000 Kč patří nabídka od firmy Ferratum nebo půjčky Provident. Obě tyto společnosti jsou schopné poskytnout krátkodobé půjčky do 5000 korun i bez doložení potvrzení o příjmu. Kromě těchto dvou firem, které působí po celé ČR, ale existují i nabídky celé řady firem na nebankovní půjčky bez příjmu.

Krátkodobé nebankovní půjčky bez příjmu

Sice platí, že když nemáte žádné pravidelné příjmy, když jste bez práce, žena na mateřské, student nebo důchodce, tak to se sháněním půjčky budete mít hodně těžké. Asi se není čemu divit. Ten kdo půjčuje peníze, a je jedno jestli to je banka nebo nebankovní společnost, chce mít alespoň nějakou jistotu, že dostane půjčené peníze zpět.

Takže pokud jste bez příjmu a potřebujete půjčit velkou sumu peněz, jediná šance na úspěch je v případě, že můžete nabídnout nějakou jinou záruku než je pravidelný příjem.

Trochu jiná situace je ale v případě, že by vám stačila menší částka. V tom případě jsou nebankovní půjčky bez příjmu dostupné třeba i pro nezaměstnané. Pro tyto nebankovní půjčky bez příjmu ale téměř vždy platí to, že dostanete jen menší částku. Většinou to je právě půjčky do 5000 Kč, někdy to může být i částka do 10000 Kč a jen výjimečně to bývá částka do 20000 Kč. Nad tuto hranici vám nabídnou půjčky jen v případě, že můžete doložit svoje příjmy, nebo že budete mít nějaké spoluručitele nebo že dáte nějakou zástavu nebo jinou formu ručení.

Přečtěte si také:  Krátkodobá půjčka - peníze na ruku

Vyplatí se půjčky bez příjmu?

Posoudit, nakolik jsou nebankovní půjčky bez příjmu výhodné je složité. Pokud bychom se řídili jenom tím, jak vysoké úroky zaplatíte za získání takového úvěru, pak nebankovní půjčky pro lidi bez příjmu patří mezi ty nejnevhodnější úvěry. Velmi často za krátkodobou půjčku menší částky zaplatíte i několik desítek procent na úrocích. Například u společnosti Ferratum za nebankovní půjčky 5000 korun bez doložení příjmu zaplatíte za 5000 Kč úrok 1250 Kč. To je 25% a peníze musíte vrátit do 3 týdnů.

Pokud ale zohledníte to, že nabídka pro lidi bez práce a bez příjmů je velmi omezená a velmi často je to jediná šance, jak získat peníze, když jste úplně bez koruny, pak se v některých případech může jednat o výhodné řešení momentální finanční situace.