Poskytovatel nebo zprostředkovatel?

Vzhledem k nespolehlivosti některých zaměstnavatelů a často bohužel i státní kasy se zvyšuje procento těch, kteří byli alespoň někdy nuceni obrátit se se žádostí o půjčku na některou z nebankovních společností, které nabízejí více či méně výhodné krátkodobé půjčky. Finská půjčka neboli půjčka do výplaty má sice obecně nepříliš lichotivou pověst, nezavrhujte ji však předčasně.

Podle čeho vybírat

Jestliže jste se pro nebankovní společnost rozhodli proto, že v bance prostě nemáte šanci, je váš výběr zredukován jen na ty společnosti, jejichž podmínky poskytnutí půjčky nejsou příliš tvrdé a moc si vybírat nemůžete. Pokud vás ale půjčka z nebankovního sektoru láká např. proto, že se nechcete uvázat na dlouhou dobu splácení a brzy očekáváte finanční injekci, ze které dluh uhradíte, pak jste ve výrazně výhodnější pozici. Zaměřte se na poskytovatele, kteří nabízejí výhodnější úrokové sazby, nižší poplatky či výhodné slevy na první půjčky nebo naopak věrnostní programy, pokud jste již v minulosti byli jejich klienty.

Přečtěte si také:  Půjčky na pár dní

Zprostředkovatelské agentury

Tak či tak, čtěte nabídky půjček vždy velice pozorně! Jako v řadě jiných oborů i zde se našli chytráci, kteří se chtějí jen zadarmo přiživit na druhých. Tzv. zprostředkovatelské firmy samy nenabízejí vůbec nic – pouze vás chtějí zmanipulovat k podpisu smlouvy, ve které vy se zavážete vyplatit jim poměrně vysokou finanční odměnu, ony pak pouze k tomu, že vám sjednají nabídku půjčky od jejího poskytovatele, což je něco, co zvládne dnes – v době online spojení – i malé dítě. A pozor – zprostředkovatelská firma bude požadovat svou odměnu i v případě, že půjčka, kterou vám našla, pro vás nebude výhodná a nepřijmete ji!