Krátkodobé finanční výpomoci

Asi každému se čas od času stane, že nevychází s finančními prostředky, které má k dispozici pro svoje osobní potřeby. A hodila by se mu nabídka krátkodobé finanční výpomoci. Kde ale hledat řešení na rychlé získání peněz? Možnost získání krátkodobé finanční výpomoci nabízejí jak banky, tak i různé nebankovní společnosti nebo soukromí investoři.

Krátkodobá finanční výpomoc od banky

Asi nejspolehlivějším způsobem, a také většinou i nejlevnějším, jsou krátkodobé půčky a úvěry od banky. Ty mohou mít podobu například kontokorentu k běžnému účtu nebo se může jednat o kreditní karty nebo o různé krátkodobé úvěry, které banky poskytují i bez složitého vyřizování. Při hledání krátkodobé finanční výpomoci od banky ale můžete narazit na problém s nutností doložení příjmu nebo také požadavek, abyste v dané bance měli alespoň 3 měsíce vedený běžný účet

Nabídka krátkodobé finanční výpomoci u nebankovní společnosti

Na českém trhu působí několik desítek společností, které nabízejí a zajištují krátkodobé půčky a úvěry i z nebankovních zdrojů. Mezi ty největší společnosti patří například Provident, Cofidis nebo třeba Homecredit. Existují ale i desítky dalších. Tyto nebankovní společnosti jsou pak schopné zajistit krátkodobé poskytnutí finančních prostředků i bez doložení příjmu nebo bez ověření v registru. Podobné nabídky mohou ale zahrnovat požadavek na zástavu nemovitosti, nebo mají poměrně vysoké úroky. Takové krátkodobé finanční výpomoci pak nebývají příliš levné.

Osobní půjčka

Další možností jak řešit akutní finanční situaci je požádat o poskytnutí finanční výpomoci někoho z rodiny nebo z okruhu svých přátel a kamarádů. Toto řešení má ale tu velkou nevýhodu, že jen málo kdo se chce svým blízkým svěřovat se svými finančními problémy. Navíc, pokud by tato krátkodobá finanční výpomoc nestačilo a došlo k nějakému problému s vracením půčky, tak to může vážně narušit rodinné vztahy

Obecně platí, že při hledání krátkodobé finanční výpomoci je nutné být velmi opatrný a obezřetný. Existuje totiž poměrně mnoho nabídek, které buď obsahují velmi nevýhodné podmínky pro krátkodobé půčky (není výjimkou, že zaplatíte i stovky procent navíc).